Očista na podzim

10.11.2018

Tak jako se stromy zbavují listí a příroda se chystá k zimnímu spánku, aby načerpala zimu na jaro, tak i my bychom si měli udělat podzimní očistu.

Tím, že je listopad pod nadvládou kovu a nejvíce oslabené jsou naše plíce, kterým neprospívá přechod ze suchého do vlhkého období, trápí nás mnohem víc dýchací potíže a virózy. V tomto období je tedy dobré svoje plíce šetřit a posilovat. Vhodné jsou bylinné směsi obsahující vřes obecný, měsíček lékařský nebo listy ostružníku či maliníku. 

Plíce jsou párovým orgánem tlustého střeva. Tím pádem pokud chceme mít zdravé plíce, tak musíme dbát i na zdraví tlustého střeva především dobrou životosprávou. Dobrou cestou je omezení mléčných výrobků kvůli kravské bílkovině, která je těžko pro lidský organismus stravitelná. Dále hodně pomůže omezení alkoholu a masa. Tyto kroky Vám pomohou odstranit zahlenění, zácpu a průjem.

Ideálně v tomto měsíci přidejte do svého jídelníčku zázvor, skořici, zeleninové vývar,y luštěniny, pohanku a sezónní ovoce. Plíce podpoříte i dechovými cvičeními a dostatkem čerstvého vzduchu. Plíce jsou z hlediska psychosomatiky propojené s emocí smutku a proto rozhodně nezastavujte pláč, ba naopak si ho dovolte. Sám pláč může být úžasnou očistnou technikou.

V listopadu se cítíme nejvíce plačtivě a smutně. Využijte tohoto období k tomu, abyste ze svého srdce a těla odplavili vše nepotřebné a bolavé.

Pokud Vás ovládají větší splíny, nebojte se o nich mluvit se svými blízkými, nebo se obraťte na mne.

Další součást podzimní očisty je i zbavení se všeho, co nám již neslouží k užitku. Ať už to jsou nepříjemné zkušennosti, smutné a bolavé vzpomínky, nepotřebné názory, tak i veškerá možná veteš, která se nám povaluje po bytě či domě. Udělejte dobrý skutek tím, že nepotřebné oblečení zabalíte a někomu darujete. Darovací kontejnery se určitě nacházejí i ve vašem okolí a najdete je třeba ZDE.